O Nocy Szkoleń

Noc Szkoleń jest ogólnopolskim wydarzeniem, podczas którego mnóstwo osób z wielu miast uczestniczy w różnych szkoleniach w tym samym czasie. Szkolenia odbywają się w nocy, czyli po zachodzie Słońca. W szkoleniach może wziąć udział każdy.

Najbliższa edycja Nocy Szkoleń odbędzie się w dniach 7-13 października 2019 roku. Będzie to już 9. edycja Nocy Szkoleń.

Kilka zdjęć z ostatniej edycji.

Dlaczego warto wziąć udział w Nocy Szkoleń?

Uczestników Nocy Szkoleń łączy chęć zmiany siebie, swojego życia lub otaczającego nas świata. Niektórzy chcą zdobyć wiedzę w jakieś nowej dziedzinie, wykształcić w sobie nowe umiejętności lub nawyki. Inni chcą nabyć motywacji do czegoś, pobudzić swoją kreatywność i wyobraźnię lub spojrzeć na świat z innej perspektywy. W osiąganiu tych osobistych celów może pomóc udział w Nocy Szkoleń, podczas której organizujemy inspirujące, motywujące, a nawet intrygujące szkolenia.

Jaka jest idea Nocy Szkoleń?

Ideą Nocy Szkoleń jest zwrócenie uwagi na konieczność doskonalenia i uczenia się przez całe życie – lifelong learning. Dzięki edukacji nieformalnej uczymy się kreatywności, samodzielnego myślenia oraz odpowiedzialności za swój rozwój. Edukacja nieformalna nigdy się nie kończy. Noc Szkoleń jest niecodziennym zaproszeniem dla każdego, kto chce być bardziej świadomy siebie i otaczającego go świata. Wiedza i umiejętności są kluczem do naszego osobistego rozwoju oraz rozwoju całego społeczeństwa.

Kto stoi za Nocą Szkoleń?

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Nocy Szkoleń jest Stowarzyszenie „Absolwenci na walizkach”. Organizacja Nocy Szkoleń oparta jest na sieci partnerów z różnych miast. Lista partnerów Nocy Szkoleń dostępna jest tutaj, a lista koordynatorów jest tutaj.

Celem Stowarzyszenia „Absolwenci na walizkach” jest wspieranie – bez względu na wiek – szukających (lepszej) pracy, freelancerów i wolontariuszy w zdobywaniu i doskonaleniu umiejętności osobistych i kompetencji zawodowych. Pomysł Nocy Szkoleń powstał już we wrześniu 2012 roku podczas jednego ze spotkań Stowarzyszenia.

Więcej o organizacji na tej stronie. Statut naszej organizacji znajduje się tutaj.

Noc Szkoleń w liczbach

W Nocy Szkoleń nie zależy nam na biciu kolejnych rekordów w liczbie uczestników i organizowanych szkoleń. Poniższe dane mają charakter poglądowy i obrazują zasięg naszego przedsięwzięcia.

7. edycja - październik 2018

13 miast

130 szkoleń

2000 uczestników

6. edycja - marzec 2018

12 miast

170 szkoleń

2000 uczestników

5. edycja - październik 2017

6 miast

58 szkoleń

630 uczestników

4. edycja - marzec 2017

16 miast

140 szkoleń

1100 uczestników

3. edycja - październik 2016

23 miasta

160 szkoleń

1500 uczestników

2. edycja - marzec 2016

10 miast

51 szkoleń

800 uczestników

1. edycja - październik 2015

1 miasto

7 szkoleń

100 uczestników

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Przeglądaj szkolenia