O Nocy Szkoleń

Noc Szkoleń jest ogólnopolskim wydarzeniem, podczas którego osoby z wielu miast uczestniczą w różnych szkoleniach w tym samym czasie. Szkolenia odbywają się w nocy, czyli po zachodzie Słońca. W szkoleniach może wziąć udział każdy. Pomysłodawcą i organizatorem Nocy Szkoleń jest Stowarzyszenie „Absolwenci na walizkach”. Organizacja Nocy Szkoleń oparta jest na sieci koordynatorów i partnerów z różnych miast.

W dniach 12-17 marca 2018 roku odbędzie się 6. edycja Nocy Szkoleń. Każdego dnia po godz. 17:00 będą odbywać się szkolenia w różnych miastach. Podczas pierwszych szkoleń ok. godz. 17:40 – 17:50 uczestnicy będą mogli zaobserwować, jak zapada zmrok i zbliża się noc.

Zmiana pory dnia symbolizuje przemianę, której chcieliby doświadczyć uczestnicy szkoleń. Może to być zdobycie wiedzy w jakieś dziedzinie, wykształcenie w sobie jakiś umiejętności czy nawyków, zdobycie motywacji do czegoś, pobudzenie kreatywności czy wyobraźni, spojrzenie na otaczający świat z innej perspektywy. Motywacji może być wiele, a to co łączy wszystkich uczestników Nocy Szkoleń to chęć zmiany siebie, swojego życia czy świata wokół nas.

Ideą Nocy Szkoleń jest zwrócenie uwagi na konieczność doskonalenia i uczenia się przez całe życie – lifelong learning. Dzięki edukacji nieformalnej uczymy się kreatywności, samodzielnego myślenia oraz odpowiedzialności za swój rozwój. Edukacja nieformalna nigdy się nie kończy. Noc Szkoleń jest niecodziennym zaproszeniem dla każdego, kto chce być bardziej świadomy siebie i otaczającego go świata.

Statystyki poprzednich 3 edycji Nocy Szkoleń

5. edycja - październik 2017

58 szkoleń

630 uczestników

4. edycja - marzec 2017

140 szkoleń

1100 uczestników

3. edycja - październik 2016

170 szkoleń

1500 uczestników

Pomysłodawca i organizator Nocy Szkoleń

Stowarzyszenie "Absolwenci na walizkach"celem organizacji jest wspieranie - bez względu na wiek - szukających (lepszej) pracy, freelancerów i wolontariuszy w zdobywaniu i doskonaleniu umiejętności osobistych i kompetencji zawodowych. Pomysł Nocy Szkoleń powstał już we wrześniu 2012 roku podczas jednego ze spotkań Stowarzyszenia. Więcej o organizatorze: www.absolwencinawalizkach.pl

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Przeglądaj szkolenia